Параглайдінг – екстремальний спорт

 Параглайдінг Параглайдінг – це польоти на параплані – на крилі, зробленому з матерії. Коротка довідка: слово параплан – походить від слів парашут і те що планує. У параплана немає мотора, це планер з м’яким двухоболочковим крилом, яке надувається через повітрозабірники набігаючим потоком повітря. Підйомна сила створюється завдяки обтіканню профіля крила зустрічним потоком повітря. Підйомна сила підтримує певну швидкість щодо повітря, вектор підйомної сили може бути спрямований і вперед і вгору. Повітряна швидкість обмежена лише силою опору крила, строп і самого пілота. Запасена висота витрачається на подолання сили опору. Параплан поступово планує, тобто знижує висоту. Однак знижує її нешвидко, оскільки використовується підйомна сила висхідних потоків повітря. Потоки повітря виникають завдяки рельєфу місцевості і вітру. Існує два «типи» польотів залежно від повітряних потоків: політ в динаміці – це коли повітряні потоки, тобто вітер переміщаються в бік гори, і політ в терміки – коли піднімається вгору нагріте повітря. Завдяки наявності терміки (в основному в теплу пору року, стало можливим набирати висоту аж до кордону атмосферної інверсії (зазвичай по цій межі проходить база хмар). Існує ще один – змішаний тип потоків: термодинаміки, при  якій параплан літає у схилу, але на більшій висоті. Пілоти стартують на схилах гір, строго проти вітру, спочатку використовують висхідний динамічний потік (динамік) і, набравши достатню висоту (до 3500 м), йдуть на маршрут, використовуючи попадаються термічні потоки (терміки). Для початкового набору висоти і виходу в зону термічних потоків використовується затягування на лебідці, які бувають активними, тобто що мають власний двигун і пасивними, що використовують швидкість транспортного засобу.Параглайдінг

Параглайдінг є дуже модним, але в теж час не дорогим видом спорту. Для того, щоб займатися параглайдінгом, не потрібно бути майстром спорту, мати рельєфну мускулатуру або володіти богатирським здоров’ям. Для занять параглайдінгом достатньо бажання, нормального здоров’я, а також хорошого спортивноого одягу, наприклад марки adidas. Людям із серцевими захворюваннями заняття параглайдінгом строго протипоказані. Параглайдінг завоював популярність як у чоловіків, так і у жінок, завдяки простоті і невеликим витратам. На жаль, в європейській частині Росії параглайдинг не можна назвати дуже популярним видом спорту з причини відсутності височин.Параглайдінг

Устаткування для параглайдингу поміщається у великий рюкзак, який можна легко закинути на плечі, перевозити в багажнику і навіть у літаку за перевіз параплана не потрібно окремої плати. З парапланом людина незалежна і вільна, що здається дуже романтичним і екстремальним. З рюкзаком за спиною можна поїхати або полетіти в іншу країну або у віддалені міста України, щоб відчути небо. Парапланеризм дає незабутні відчуття свободи і незалежності, радості і бачення землі в новому ракурсі.

Основними частинами в конструкції параплана є: купол, стропна система, вільні кінці, підвісна система. Купол виготовляється з дуже міцної повітронепроникної тканини. Зазвичай це нейлон або поліестер хорошої якості. Купол складається з двох частин: вехньої і нижньої, що з’єднуються між собою нервюрами – перемичками. Нервюри мають аеродинамічний профіль і розділяють крило на кесони – окремі секції. У передній частині верхня і нижня поверхні крила не зливаються, утворюючи, таким чином, повітрозабірник, через яке повітря наповнює крило. Крило стає жорстким завдяки внутрішньому тиску повітря.Параглайдінг

У нервюрах зроблені невеликі отвори, що дозволяють повітрю вільно циркулювати всередині крила. Носова частина нервюр посилюється нашивкою з щільної тканини, а на нижній частині нервюр нашиті петлі, до яких кріпляться стропи. У цих місцях нашита тканину так само посилює жорсткість.

Параглайдінг Стропна система параплана побудована за принципом розгалуження і складається з декількох рядів і ярусів. До задньої крайці крила кріпляться стропи управління.

Для виготовлення стрункої системи використовують стропи в оплетке з міцністю на розрив 80, 120, 200 і 250 кг. На спортивних парапланах іноді використовують мікростропи без обплетення. При проектуванні дотримуються принцип різноміцних, тому на нижні яруси ставлять більш міцні стропи.

Стропи застрачиваются по краях і з’єднуються «зашморгом». Нижній ярус кріпиться до вільних кінців, виконаним з міцної стрічки, що утворює три чи чотири ряди, до яких через замки – коннектори кріпляться стропи. Для зручності, кожен ряд має назву: перший А, другий В, третій С, четвертий D (якщо є). Стропи роблять з кевлара або поліетилену, тому що вони повинні бути і міцними і тонкими, щоб не створювати опору при плануванні, для спрощення конструкції стропи ділять на два поверхи. Управляючі стропи, які кріпляться до задньої крайки, мають ручки для зручності і фарбуються в яскравий колір.Параглайдінг5

Параглайдінг Конструкція деяких вільних кінців дозволяє міняти геометрію стропна системи за допомогою акселератора або тримерів. Ці пристрої дозволяють пілотові змінювати кути установки крила і балансуючу швидкість польоту. Підвісна система виготовляється з міцних стрічок і тканин. Основу підвісної системи становить силова стрічка, до якої кріпляться вільні кінці, і спирається сидіння пілота. Ножні, плечові, поясні обхвати і грудна перемичка з’єднуються роз’ємними замками. У застебнутому вигляді вони утворюють затишну корзинку, з якої неможливо вивалитися. В даний час існує безліч варіантів підвісних систем з вбудованим запасним парашутом, амортизаторами і протекторами. Дуже важливо щоб підвіска мала правильну центровку, хорошу стійкість і керованість.

Параглайдінг Велику роль відіграють лямки, що з’єднують стропи і сидіння. Стропи виготовлені з дюймової тасьми і кріпляться по сторонах сидіння до лямок сталевими ланками. У задніх лямках розміщені кільця-тримачі для керуючих строп, що не дозволяють їм полетіти. Підвісна система, що складається з сидіння і спинки, має спереду горизонтальну лямку або 2 косих. Вони мають свої переваги і недоліки – одна дозволяє переміщати вагу тіла при управлінні куполом, другий стабілізує деякі польотні характеристики. Дуже важливим є захист спини, якій приділяється підвищена увага в аварійних ситуаціях. Парашут-запаска розміщується у сидіння ззаду, його рукоятка в зручному місці на виду.Параглайдінг

При виготовленні запасного парашута використовують міцні синтетичні повітронепроникні тканини. Така тканина не злипається і не електризується. Більшість запасних парашутів створюються на базі круглого купола зі втягнутою вершиною. Такий вид купола дозволить запасного парашута швидко розкритися, і забезпечує високий питомий опір системи. Недоліком є ​​тенденція до розгойдування. З нею борються застосовуючи спеціальні отвори, пелюстки і т. д.

Параглайдінг Парашут упаковується в контейнер і розміщується в підвісній системі. До контейнера пришита ручка – кільце, за яку він виймається з підвісної системи. Чим коротше ручка, тим зручніше кидати контейнер і менше шансів, що що-небудь заплутається. Найбільшу безпеку забезпечує розташування запаски спереду, збоку або під сидінням. Широко поширене розміщення ззаду зручно з точки зору компонування, але менш безпечно.

Одяг та взуття пілота повинні бути теплими. Не забувайте, що якщо на землі +20 градусів, то в небі може бути і мінус. Існують спеціальні черевики для параглайдингу, але можна використовувати просто добротну туристичну взуття. Черевики повинні щільно облягати ногу і дозволяти нозі вільно ворушитися. Підошва повинна бути товстою, це необхідно для амортизації при приземленні.

Параглайдінг Комбінезон для польотів краще вибрати з дихаючої тканини, одяг має захищати не тільки від холоду, але й від подряпин у разі невдалого приземлення.

Радимо також придбати хороший шолом, він не повинен заважати огляду у польоті, повинен бути легким і майже не відчуватися на голові.

До основних приладів парапланериста відноситься варіометр, що показує швидкість підйому або зниження і незамінний при ширянні у висхідних потоках. Для вимірювання висоти використовується висотомір. Обидва прилади працюють використовуючи закон зміни тиску атмосфери по висоті і можуть бути електронного або механічного типу. Сучасні прилади дуже легкі і вміщаються в одному корпусі.Параглайдінг8

При польотах в горах часто використовують систему супутникової навігації, яка поінформує пілота про становище щодо землі, напрямку і швидкості.

Параглайдінг При тренуваннях, а іноді і при одиночних польотах використовується радіостанція, за допомогою якої можна спілкуватися з інструктором і з іншими пілотами. Відзначимо, що при покупці радіостанції необхідно її зареєструвати в клубі радіоаматорів, здати нескладний іспит з її використання.

Як навчитися параглайдингу? Основний курс параглайдингу можна пройти за тиждень. І якщо ви серйозно поставитеся до навчання, до кінця першого тижня вам буде забезпечений гарний і романтичний спортивний відпочинок. Часто курси з навчання параглайдингу проводяться в приморських зонах, це робиться для того, щоб у разі, якщо недосвідчений пілот не впорається з потоками повітря, він впав у воду. У воду зазвичай чергує спортивна човен, готова в будь-який момент врятувати невдачливого учня. Основні правила параглайдингу прості, однак, як і в будь-якому спорті в параглайдінгом є ризики. Варто ретельно вивчити теорію, уважно слухати інструктора, не починати самостійні польоти рано, не придбавши всі необхідні навички, тоді спорт стане безпечним і буде приносити радість. З першого практичного заняття ви відчуєте всю красу параглайдингу, проте впевненість прийде до вас пізніше.

У пілотів, що займаються параглайдінгом і дельтапланеризмом є свої форуми і чати, тобто існує вже і в Росії ком’юніті, готова прийняти до себе всіх бажаючих.

Параглайдінг Параглайдінг Відео та фото параглайдингу в статті були зроблені в Туреччині. У Туреччині стрибки з парапланом продаються туристом. Всі подібні стрибки здійснюються в тандемі. Природа Туреччини чудова і з повітря можна насолодитися красою пейзажів, гір, моря, островів. Туристи можуть взяти в політ відеокамеру або фотоапарат і зафіксувати краси турецької Рив’єри.

У горах Туреччини обладнано досить багато майданчиків для стрибків з парапланом для туристів, які не бояться висоти. Особливо цінуються серед туристів, завдяки своїм пейзажам, наступні  вершин: Дюма (2150), Баба Даг (Олуденіз), Ешенкой (величезний котлован з прямовисними стінами), Каш (гора, яка не має назви і розташована неподалік від міста), Патари (морське узбережжя і піщані дюни). На гору вас відвезе автомобіль або автобус, а приземлитеся ви на гарній набережній. Ви зможете поєднати морський відпочинок з екстремальним. Адже крім параглайдингу в Туреччині є інші екстремальні розваги: ​​рафтинг, катання на джипах.

Прокоментуй!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *