Що таке дрифтинг?

дрифтинг

В останні роки цей новий вид спорту завойовує все більшу популярність у всьому світі. Англо-російський словник свідчить, що дослівно «дрифтинг» перекладається як «дрейф» чи «занос». По суті ж дрифтинг – це змагання, в яких гонщики демонструють своє вміння водити «на межі». Метою в дрифтингу є проходження поворотів на максимально можливій швидкості в керованому заносі. Такі змагання зазвичай проводяться на спеціально підготовлених трасах. Переможцем вважається той, хто витратив на проходження дистанції найменший час, продемонструвавши при цьому філігранну техніку водіння.

Проводяться та показові виступи з дрифтингу, які називаються «шоу-дрифт» в яких беруть участь тільки досвідченні водії. У них швидкість і час проходження траси відходять на другий план. Основний упор робиться на видовищність, тому часто водії «прикрашають» бічні ковзання автомобіля всілякими трюками, наприклад, відкриваючи двері прямо під час заносу.

Біля витоків дріфтингу стояли звичайні молоді хлопці, які збиралися на парковках гіпермаркетів, де демонстрували один одному, а, головне, що прийшли «повболівати» за хлопців дівчатам, свою водійську майстерність. Після таких розваг весь асфальт автостоянки був розписаний чорними смугами від покришок, як траса «Формули 1» після чергових гонок. У наслідку стали з’являтися дрифтинг-клуби, проводитися змагання, з кожним разом збирають більше і більше число глядачів. Пізніше в якості спонсорів та організаторів таких змагань стали виступати солідні автомобільні компанії та спеціалізовані видання. Так з захоплення декількох десятків людей дрифтинг перетворився в інтенсивно розвивається по всьому світу напрям автоспорту. Сьогодні дрифтингом займаються як любителі, виступаючі на серійних автомобілях, так і професіонали, машини яких піддалися серйозному технологічному тюнінгу.

Мабуть, дрифтинг – це один з найбільш видовищних видів автоспорту, в якому як автомобілю, так і гонщику представляється прекрасна можливість показати все, на що вони здатні.

Прокоментуй!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *