N.A.S.C.A.R. – спорт для справжніх чоловіків

спорт N.A.S.C.A.R.

National Association of Stock Car Auto Racing : Національна Асоціація гонок серійних автомобілів. Утворена в 1947 році в Сполучених Штатах Америки , перший чемпіонат був проведений роком пізніше. Зараз це найпопулярніший вид кільцевої  гонки чемпіонату Америки. Асоціація проводить більше десятка різних серій. Cамая престижна – Sprint Cup (проводиться з 1949 року). Цю назву серія носить з 2008 року.

Сток -кари носять імена серійних автомобілів, однак не схожі на них навіть зовні. Регламент NASCAR за традицією тримається в секреті, і його можуть бачити лише учасники, але деякі подробиці все ж відомі. В основі лежить трубчаста сталева рама. Заводи (зараз це – Dodge , Ford , Chevrolet і Toyota) поставляють командам тільки мотори, капот і дах – все інше стайні будують самі.

спорт  N.A.S.C.A.R.

спорт N.A.S.C.A.R.

На всіх сток- карах стоять V -подібні “вісімки” робочим об’ємом 5,87 л , конфігурація яких не змінюється з 60 -х років минулого століття. Коробка передач має чотири ступені . У 2007 році в NASCAR почався перехід на Автомобілі Майбутнього ( Car of Tomorrow ): такі машини використовувалися на коротких овалах, трасах європейського типу і суперспідвее в Талладезі . З 2008 року CoT використовуються на всіх етапах.спорт N.A.S.C.A.R.

На автомобілях Car of Tomorrow двигуни залишилися ті ж (нижньовальні бензинові V8, об’ємом 5,87 л і потужністю близько 770 к.с.). Кузов вищий, ширший і довший, попереду з’явився регульований спліттер (на « класичних» машинах передній бампер повинен бути строго вертикальним) , а ззаду замість величезного спойлера з’явилося антикрило. Така конфігурація дає учасникам більший діапазон аеродинамічних налаштувань, і повинна компенсувати відмову від « спеціалізованих » машин (зараз команди будують три типи машин: для швидких треків, повільних і трас європейського типу). Крім того, за розрахунками організаторів, нова форма кузова дозволить збільшити кількість обгонів в гонках.

В цьому виді спорта участвують тільки справжні чоловіки, які мають посвдчеення водія й добре знають правила дорожнього руху. За рік проводиться майже сорок етапів (всі, за невеликим винятком, на овалах ). У серії Sprint Cup введена система “плей -офф”. За десять гонок до кінця сезону перша дюжина пілотів отримує бонусні очки, що робить їх недосяжними для решти. При цьому бонуси розподіляються таким чином, що у всіх дванадцяти гонщиків виявилась рівна кількість балів – боротьба починається заново. спорт N.A.S.C.A.R.

Прокоментуй!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *