BMX екстремальний велосипедний спорт

BMX спортБМХ (від англ. BMX = [Bicycle – велосипед] + [MotoCross – мотокрос] = велосипедний мотокрос) – екстремальний вид спорту, який представляє собою катання на велосипеді з метою виконання трюків і (або) подолання перешкод.

Існує й інший варіант розшифровки абревіатури БМХ (BMX):
Bicycle Moto eXtreme = [Bicycle – велосипед] + [Moto – мото] + [eXtreme – екстрим] – велосипедний мото-екстрим.бмх фрістайл

Також БМХ (BMX) – це велосипед, призначений для заняття однойменним видом спорту.

Зустрічаються різні вимови абревіатури БМХ (BMX): бе ем ікс, бі ем ікс, бе ме х і т.п.

Основні напрямки BMX:

Гонки або рейсинг (від англ. Racing = змагання у швидкості) – швидкісне проходження треку, що представляє собою подобу траси для мотокросу: звивистий, вибоїстий рельєф, з безліччю трамплінів і перешкод. Зазвичай змагаються до восьми спортсменів. Для займання цим видом спорту не потрібно начатись  в автошколі та отримувати посвідчення водія.Флетленд

Флетлендом (від англ. Flatland = [flat – площина] + [land – земля] = плоска поверхня) – виконання трюків на BMX по плоскій поверхні (без використання трамплінів і т.п.). Незважаючи на скупість визначення, флетлендом досить видовищна дисципліна. «На цей« балет »варто подивитися!» Фрістайл

Фрістайл (від англ. Freestyle = [free – вільний] + [style – стиль] = вільний стиль) – акробатика на BMX. Фрістайл дисципліни BMX:
• Верт (від англ. Vert = скор. Від vertical = вертикаль) – фристайл в рампі: райдер катається і виконує трюки всередині рампи.
• Дерт (від англ. Dirt = грунт) – дисципліна, в якій райдер виконує трюки на грунтовій трасі з високими пагорбами-трамплінами. Іноді дисципліну називають дьорт джампінг (від англ. Dirt jumping = [dirt – грунт] + [jumping – стрибки] = стрибки на грунті).
• Стріт (від англ. Street = вулиця) – виконання трюків у міських умовах з притаманним місту рельєфом: драбинами, гранями, поручнями і т.д.
• Парк (від англ. Park = парк) – катання в парку, спеціальному місці, обладнаному різними перешкодами (перилами, трамплінами, гранями і т.д.).
Іноді дьорт виносять окремо від фристайл BMX дисциплін, або навпаки, додають до них флетленд.

4 коментарі

 1. Michaelpt коментує:

  спорт для настоящих мужчин

 2. Zambik коментує:

  нужно иметь хороший велосипед для такого спорта

 3. MarianVow коментує:

  екстрім напевно зашкалює

 4. MarianVow коментує:

  прикольний спорт

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *