Рубрика: Паркур

Найбільш екстремальні види спорту

Екстремальний спорт допомагає людині або зняти напругу, або навпаки її отримати. Напрямів екстремального спорту з кожним роком стає все більше і більше, так само швидко росте і армія його шанувальників. Ті види спорту, які ще років 20 тому здавалися екстримом, сьогодні сприймаються як звичайний спорт, наприклад, автогонки. Існуючі екстремальні види спорту також не стоять на місці і постійно удосконалюються.

Розглянемо найбільш екстремальні види спорту на сьогоднішній день, де отримати травму, каліцтво або просто втратити життя – простіше простого.

Одним з найнебезпечніших і, відповідно, екстремальних видів спорту є бейсджампінг (англ. BASE jumping).бейсджампін

Назва BASE – акронім від англійських слів: Building (будинок); Antenna (антена); Span (перекриття, міст); Earth (скеля). Його «прабатьком» є парашутний спорт. Однак, на відміну від стрибків з парашутом з літальних апаратів, бейс-стрибки здійснюються з кардинально більш низьких висот в безпосередній близькості від об’єкта, з якого стрибає джампер (стрибун), будь то скеля, будівля, заводська труба або щось ще. Читати далі →

Витривалість в паркурі

паркурХоча, все більше і більше практикуючих мають доступ до потрібної інформації, щоб дізнатися, як правильно тренуватися, всі здивовані, що тільки дуже невелика кількість з усіх практикуючих присвячують свій основний час роботі і поліпшенню своїй витривалості.

Поліпшення стану своєї серцево-судинної системи є одним з основних факторів для хорошої методології тренування, незалежно від практикуючого виду діяльності.

Факт, що більшість дій, які практикуються в контексті паркура , вимагають деякої статичної сили, деякої вибухової сили і деякої динамічної сили. Я не буду надто заглиблюватися в цій статті з приводу способу генерування енергії (аденозин-три-фосфат = АТФ), використовуваної м’язовими клітинами (волокнами), але коротко є 3 способи отримати АТФ: два з них не вимагають кисню (анаеробна алактична система = система креатин-фосфату і анаеробна лактична система), і один вимагає кисню (аеробне система). Типи волокон, які беруть участь у вибуховій та динамічної силі в основному зазнають швидкими скороченнями. Вони використовують енергію, забезпечується в основному анаеробної алактіческой системою (з креатин-фосфатом) Читати далі →

Білдерінг – екстремальний спорт

Білдерінг Білдерінг (buildering) традиційно вважається різновидом паркуру. Однак це не завжди було так. У момент свого народження на туманному Альбіоні білдерінг представляв собою особливу гілку субкультурного урбаністичного альпінізму. Тоді скептики пророкували новому спорту швидку смерть, але потрапили з прогнозами пальцем в небо.
З кожним роком  цей екстримальний спорт  набирав все більшої популярності. Дійшло навіть до того, що до молодої індустрії приєдналися професійні альпіністи. А це люди серйозні – жартувати не люблять. Слідом за Англією білдерінг практично без бою захопив Америку. Так народився новий вид екстремального спорту Читати далі →

Чи потрібен паркур в житті

Паркур – мистецтво переміщення та подолання перешкод. Багатьма займаються сприймається як стиль життя. Заснований групою французів (Давид Белль, Себастьян Фукан та інші). В даний час паркур активно практикується і розвивається багатьма об’єднаннями та приватними особами в багатьох країнах.

Що таке паркур

Історія Паркура пов’язана з воєнним, героєм пожарного загону Раймондом Беллем. Раймонд практикував методику під назвою “Натуральний метод”, який і ліг в основу сучасного паркуру. Після народження сина, відомого Девіда Белля, (1973г.). Раймон починає навчати свого сина основам фізичної культури і “Натуральним методам”.  У віці 15 років молодой Девід разом із сім’єю перебирається до передмістя Парижа Lisse, де він знайомиться з Яном і Фредериком Хнотру, Дэвидом Малгоном та іншими хлопцями з з якими і проводить тренування. Пысля приєднання до них одного Фредеріка ХнотруСебастьена Фука, вони дают назву своїй дисципліні – Parkour. Слово Parkour походить відфранцузского військового терміна – Parcours du combatant, що означає полоса перешкод.

паркур в житті

З тих пір вони стали серйозно займатися під девизом: “Немає меж – є лише перешкоди “. Вони скакали по дахах будинків, перелазили через високі стені і огородження і що найцікавіше без усякої амуніції і страховки, едине екіпірування, що булоак це хороші кросівки з хорошою підошвой, що дає гарне сцеплення, а також рукавички, щоби не порізати руки. Нове направлення привернуло увагу молоді і тому людей, які займались Паркуром, стали називати трэйсерами. В перекладі з фр. traceurs або англ. tracers означает – “Люди, що прокладають нові шляхи “.