П’ять альпіністських помилок при сходженнях в Альпах


альпинист Роб Гринвуд.

Ви плануєте сходження в Альпах в цьому сезоні? Ми пропонуємо Вам взяти до уваги найпоширеніші помилки альпіністів в Альпах.

Цей список привів альпійський експерт, британський альпініст Роб Грінвуд.
Роб почав займатися альпінізмом в 2003 році під час свого навчання в Університеті Бангора.
На сьогоднішній день його найбільшим успіхом в альпінізмі є сходження по Північній стіні Ейгера за маршрутом 1938 року.
За словами Роба: “Альпінізм надає людям незабутній досвід та чудові краєвиди – і це найкраще що може бути!”

 Помилка 1: Відсутність або неправильний вибір крему для засмаги

У моєму першому альпійському маршруті я забув намазати обличчя кремом від засмаги. В Альпах, особливо на льодовиках, людське тіло отримує надмірну порцію ультрафіолету. Найчастіше люди вважають що вся “загроза” виходить зверху, від сонця, але при цьому забувають про відбитого снігом і льодом світла.
До кінця дня, у тих альпіністів, хто недостатньо намазав обличчя кремом, на ділянках обличчя, які звернені до снігу (нижня частина носа, підборіддя, вуха) покриваються пухирями від опіків ультрафіолетом.
Для мене цей досвід був дуже важким випробуванням.окуляри

Перед виходом на маршрут не забудьте намазати сонцезахисним кремом вуха, лоб, ніс, підборіддя а також зап’ястя на руках

Помилка 2: Недостатня акліматизація
альпи

Коли Ви вперше приїжджаєте в Альпи, ви цілком стаєте “бранцем” цих найкрасивіших гір, все кругом настільки вражає, що з’являється бажання якомога швидше піднятися все вище і вище, але це бажання йде в розріз з правильною програмою акліматизації.

Коли я зі своїм напарником Алексом Хаслехурстом приїхали в Шамоні в 2011 році, я планував цілий ряд важких альпіністських сходжень, які починалися маршрутом по Frendo Spur на вершину Егюій дю Міді (Aiguille du Midi), це рішення, як виявилося надалі було не зовсім розумним .
Потім ми перейшли на маршрут American Direct на вершину Пті-Дрю. І однією з наших помилок було те, що у нас не було ні дня відпочинку.
За 700 метрів до вершини Пті Дрю ми обидва відчували себе жахливо … наші сили закінчувалися. Алекс взагалі ледве міг зосередиться на правильних діях, його очі сльозилися і він постійно відчував запаморочення.

Це було моєю помилкою, і такого виснаження фізичних сил не відбулося б якби ми провели правильну акліматизацію і робили дні відпочинку.

Помилка 3: Підйом в гору не на підйомнику

альпи підйомник

Ще в той час коли я був студентом, сходження в Альпах здавалося мені дуже дорогим заходом: мені доводилося на свою стипендію купувати спорядження, оплачувати дорогу, страховку, житло, продукти і зрештою оплату підйомників.
Звичайно, досить велика вартість підйомника цілком виправдана, вони служать для полегшення життя туристів.
Ваші сили знадобляться Вам не тільки для сходження по маршруту, а й для підходу до нього, перенесення спорядження; та й на спуск обов’язково потрібно залишити сили, а буває що ще й ночівлю потрібно організовувати на стіні.
Якщо Ви вже запланували сходження по конкретному маршруту, і знаєте що він буде для вас справжнім викликом на випробування сил – то дайте собі цей шанс, купите скі-пас на підйомник!

Якщо у вас не вистачає грошей для купівлі професійого обладнання для сходження на довгождану гору, то можете взяти в кредит на сайті kiirlaen де вам запропонують найкращі умови кредитування.

 Помилка 4: Помилка в логістиці сходження

До цієї помилку часто призводить відсутність перепланіровки маршруту. Я раджу всім альпіністам якомога ретельніше планувати своє сходження, починаючи від максимального і ретельного розгляду лінії маршруту, закінчуючи правильним підбором спорядження та читання звітів інших команд, що піднімалися по цій вашій лінії.
Коли я і Джек Гелдарт вийшли з Шамоні в сторону швейцарського Грінденвальда зі сходженням на Північну сторону Ейгера, ми прийняли неправильне рішення – пройти через перевал Grimselpass, який як виявилося був закритий з початку зими. перевал Grimselpass
Тому ми прибули до точки старту набагато пізніше ніж намічали, і могли лише спостерігати як від станції вгору йде останній підйомник.
Незважаючи на цю непрощенну і гірку помилку ми по колишньому були мають намір зійти на вершину, тому довелося перекроювати всі свої плани і терміни.

Тому я можу сказати, що, завжди, перед початком сходження, ви повинні бути готові до непередбачених несподіванок в логістиці маршруту і відповідно ви повинні мати як мінімум один день запасу в ваших планах

Помилка 5: Відсутність турботи про напарника 

Це трохи не стало моєю помилкою, але на цьому попалися і Гай Робертсон з Енді Хаусманна, які піднімалися на Північну стіну Маттерхорна; всього два дні по тому по ній зійшов я з Джеком Гелдардом. напарники

Вони піднялися по маршруту, зійшли на вершину і спускалися по хребту Hörnli з планами ночівлі в гірській хатині Salvay Hut на висоті 4000 метрів.
Але оскільки вони планували сходження в швидкому темпі, розраховуючи пройти маршрут за період світлового дня, вони не брали з собою спальники, розраховуючи на відповідні теплі речі в самій хатині ….
Але, знайшовши в хатині лише пару тонких ковдр, вони пережили за словами Енді: “найжахливішу і холодну ніч у житті”.

Два дні потому по їх сліду піднімалися я і Джек, і ми також підійшли до цієї гірській хатині не маючи в своїх рюкзаках спальних мішків.
Але на відміну від Енді і Гая ми лягли спати під однією ковдрою, спина до спини один до одного, ніколи раніше ми так не переживали ніч, але завдяки такій ночівлі ми не замерзли.
Прокинувшись о 8 ранку ми відчували себе відпочивши і виспавшись.

Прокоментуй!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *