Друге відродження скейтбордингу

Скейтбординг2

Друге відродження скейтбордингу відносять до 1974 року. Це пов’язано з удосконаленням технологій виробництва деки і підвісок. Компанії Bennet і Tracker сконструювали новий тип підвісок, що дозволяють займатися скейтбордінгом більш професійно. З’явилися ідеї щодо вдосконалення підшипників і підвісок, завдяки яким можна було робити грайнди. Почали використовуватися поліуретанові колеса.

Журнал Skateboarder відкриває Америці таких райдерів, як Брюс Логан (Bruce Logan), Расс Ховелл (Russ Howell), Стесі Перальта (Stacy Peralta), Том Сімс (Tom Sims) і Грег Вівер (Gregg Weaver). Багато хто з них надалі заснували свої компанії, такі як Vision / Sims і Powell Peralta. Тепер кожен скейтер хотів кататися як вони і бути таким же відомим.Скейтбординг

У 1976 році у Флориді був побудований перший професійний скейтпарк, що дало можливість кататися на дошці в будь-яку погоду. Приблизно в цей же час набуває популярності Street Style, тоесть вуличний стиль катання. Дошки стали ширшими, що дозволило скейтерам робити трюки легше і стабільніше. Ставати все більше і більше різних трюків, і внаслідок цього проявляється більший інтерес до катання.

Наприкінці сімдесятих в США вибухнула криза нерухомості, і сотні будинків і басейнів виявилися занедбаними. Для катання на дошці ці басейни були дуже зручні, бо мали округлі стінки. Так зародився новий стиль Pool Skating, тобто катання в басейні, трохи пізніше почали будувати рампи, які дали початок верт-скейтбордингу (катання в рампі).

Потім настав переломний момент в історії скейтборду, який назавжди відділив скейт від серфа. У самому кінці 70х хлопчина з Флориди по імені Алан «Оллі» Гелфанд винайшов новий трюк – незабаром його назвуть «оллі». Він клацав тейлом про землю і підстрибував, ковзаючи при цьому передній ногою по дошці. Він перестрибував через несдвігаемие об’єкти, такі як лавки і стінки. Навіщо займатися серфом на асфальті, коли можна літати?

Можливо, це відкриття і призвело до того, що скейтборд помер вдруге. Боячись постійних каліченню і наступних за цим судових процесів, міські управління стали забороняти скейтбординг на вулицях. У деяких місцях скейт навіть став протизаконним. Стався величезний наплив скейтерів в парки. Але перед парками теж стало питання про правопорядок. До середини 80-х в Каліфорнії, батьківщині скейтборду, були закриті всі парки.
І після всього цього знову затишшя … Скейтбординг почав здавати позиції, по всій видимості, через що з’явилися тоді BMX і роликів. Закрилися багато скейт-парки і скейтборд-компанії …

Прокоментуй!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *