Рубрика: Аквабайк

Як правильно вибрати гідроцикл

як вибрати гідроциклЗ цікавою новинки гідроцикли перетворилися на незамінну техніку для відпочинку і занять екстремальним спортом на великій воді. Сьогодні це особливий стиль життя з фантастичним напором адреналіну. Асортимент представленої на ринку техніки вражає уяву. Покупцям пропонуються моделі гідроциклів з різними технічними характеристиками і можливостями. Пропонуємо корисні рекомендації, які допоможуть вибрати гідроцикл починаючому райдеру.
Аматорські гідроцикли
Такі моделі призначені в основному для водного туризму. Вони мають “сидячу” компоновку кузова (зазвичай на 2-3 місця), рухаються спокійно, тому відмінно підходять для безпечних сімейних прогулянок. Деякі аматорські моделі оснащуються спеціальними причепами та відділеннями для напоїв та їжі. Найпопулярнішими виробниками туристичних гідроциклів є Kawasaki, Yamaha, Polaris і Bombardier. Читати далі →

Аквабайк в Україні

аквабайк в Україні

Аквабайк – це водний мотоцикл, який створений для гострих відчуттів впевнених у собі прогресивних людей.

В Україні достатньо довго аквабайк, як спорт, існував неофіційно. Замість масштабних змагань, власники гідроциклів збиралися на воді у своїх містах і демонстрували свою майстерність один одному. Рідкісним випадком були навіть міжміські змагання . Чи варто говорити про якість організації таких заходів?

Перше офіційне змагання відбулося в 2006 році. Етапи змагань проходили в Одесі та Дніпропетровську. Це було яскравий захід, з шоу-програмою «зірок» аквабайка, виступаючих на wakeboard, kneeboard, sky-ski та інших засобах пересування на воді, вельми екзотичних для українського глядача.


Чемпіонат України з аквабайку

Сучасний аквабайк-спорт в Україні – це вже повноцінний спорт з змаганнями, кубками, призами та професійними спортсменами Читати далі →

Що таке аквабайк і коли він виник

аквабайк екстрім
Можна сказати, що гідроцикл – той рідкісний випадок, коли техніка винаходилась саме як спортивна. Перший у світі водний мотоцикл випущений «батьком» снігохода, компанією Bombardier в 1968 році. Метою винахідників було створення самохідних водних лиж, а вийшов аквабайк. З сидінням для водія і пасажирів, електричним запалюванням, рульовою колонкою і плоским днищем. Технічна новинка відразу надихнула багатьох виробників, і незабаром на ринку з’явилися гідроцикли всіх мастей і конфігурацій.

 Утворилася жорстка конкуренція. Пальма першості неодноразово переходила від однієї компанії-виробника до іншої. Але піонери гідроціклостроенія – BRP – продовжують лідирувати за багатьма позиціями. У 2008 модельному році самими топовими стали моделі RXP-X і RXT-X, з полегшеним мотором на 255 кінських сил. Головною особливістю цих гідроциклів є регулювання кута нахилу водомета по вертикалі, що дозволяє спортсменам високо стрибати з води або, навпаки, глибоко пірнати. Ще цікавий гідроцикл серії Wake – це єдиний спортивний гідроцикл, створений спеціально для вейкбордингу, дуже красивого виду спорту, який з’єднав у собі водні лижі, сноуборд, скейт і серфінг. Спеціальна конструкція цієї моделі дозволяє кріпити дошку і згортати трос, при цьому є спеціальні баластові баки, які заповнюються водою і обтяжують гідроцикл на 90 кг. На сьогоднішній день тільки компанія BRP може запропонувати таку модель.аквабайк спорт екстрім

Гідроцикли ділять у першу чергу на «стоячі» і «сидячі». Перші – більш маневрені і вимагають твердої досвідченої руки, використовуються і в гонках, і у фрістайлі. Другі менш пристосовані для трюків і крутих віражів, але зате стійкі і ідеально підходять для «прогулянкового стилю». Існують туристичні (сімейні), спортивно-туристичні та чисто спортивні моделі. Можливості гідроцикла значно розширилися – тепер він не тільки «спортивний снаряд», а й прогулянкове судно, і «службова машина» водних поліцейських і рятувальників. А аквабайк, як вид спорту, поширився по всьому світу, підкоривши і справжніх чоловіків, ризикових підлітків і життєлюбних пенсіонерів, і навіть відважних жінок.

Аквабайк і ризик

аквабайк і ризик

Коли з божевільною швидкістю мчиш по хвилях – в твоїх руках опиняється машина, готова виконати будь-який каприз, легко забути про все на світі. Саме тому поруч зі словом «аквабайк» завжди стоїть «ризик».

Чи безпечний аквабайк? Звичайно, ні. Особливо порівняно з шахами. Втім, сам водний мотоцикл в плані безпеки вигідно відрізняється від інших судів. Рушійна сила гідроцикла НЕ гвинт, а водомет, що значно скорочує кількість нещасних випадків при падінні з машини. Крім того, зап’ясті спортсмена з роз’ємом запалювання з’єднує спеціальний джгут, так що при падінні аквабайк відразу ж зупиняється. Але варто пам’ятати, що у гідроцикла немає гальма, зупиняти його за допомогою реверсу забороняє інструкція. Рух і маневри на високій швидкості завжди небезпечні і вимагають від водія великого досвіду і майстерності, і ризик, головним чином, пов’язаний з можливістю зіткнення. Тому закони  поводження з аквабайком справедливо наказують гідроціклістам пройти тримісячне навчання і скласти іспит за спеціальною категорією.екстрім аквабайк і ризик

Саме тому правила категорично забороняють використовувати гідроцикли в безпосередній близькості від пляжів і в портових зонах. А для збереження ясного погляду необхідно мати захисні окуляри. Ще одне обов’язкове правило – це рятувальний жилет на аквабайкерах і пасажирах. Людина може втратити свідомість від удару об воду, від перегріву на сонці і просто з причини поганого самопочуття. І, само собою зрозуміло, категорично неприпустимо водіння гідроцикла в нетверезому вигляді.