Що таке аквабайк і коли він виник

аквабайк екстрім
Можна сказати, що гідроцикл – той рідкісний випадок, коли техніка винаходилась саме як спортивна. Перший у світі водний мотоцикл випущений «батьком» снігохода, компанією Bombardier в 1968 році. Метою винахідників було створення самохідних водних лиж, а вийшов аквабайк. З сидінням для водія і пасажирів, електричним запалюванням, рульовою колонкою і плоским днищем. Технічна новинка відразу надихнула багатьох виробників, і незабаром на ринку з’явилися гідроцикли всіх мастей і конфігурацій.

 Утворилася жорстка конкуренція. Пальма першості неодноразово переходила від однієї компанії-виробника до іншої. Але піонери гідроціклостроенія – BRP – продовжують лідирувати за багатьма позиціями. У 2008 модельному році самими топовими стали моделі RXP-X і RXT-X, з полегшеним мотором на 255 кінських сил. Головною особливістю цих гідроциклів є регулювання кута нахилу водомета по вертикалі, що дозволяє спортсменам високо стрибати з води або, навпаки, глибоко пірнати. Ще цікавий гідроцикл серії Wake – це єдиний спортивний гідроцикл, створений спеціально для вейкбордингу, дуже красивого виду спорту, який з’єднав у собі водні лижі, сноуборд, скейт і серфінг. Спеціальна конструкція цієї моделі дозволяє кріпити дошку і згортати трос, при цьому є спеціальні баластові баки, які заповнюються водою і обтяжують гідроцикл на 90 кг. На сьогоднішній день тільки компанія BRP може запропонувати таку модель.аквабайк спорт екстрім

Гідроцикли ділять у першу чергу на «стоячі» і «сидячі». Перші – більш маневрені і вимагають твердої досвідченої руки, використовуються і в гонках, і у фрістайлі. Другі менш пристосовані для трюків і крутих віражів, але зате стійкі і ідеально підходять для «прогулянкового стилю». Існують туристичні (сімейні), спортивно-туристичні та чисто спортивні моделі. Можливості гідроцикла значно розширилися – тепер він не тільки «спортивний снаряд», а й прогулянкове судно, і «службова машина» водних поліцейських і рятувальників. А аквабайк, як вид спорту, поширився по всьому світу, підкоривши і справжніх чоловіків, ризикових підлітків і життєлюбних пенсіонерів, і навіть відважних жінок.

1 коментар

  1. Eli коментує:

    дуже класний спорт аквабайк

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *