Вейкбординг – екстрім на воді

вейкбордингЩе один екстремальний вид спорту, який розвинувся з старомодної забави на лижах – на цей раз водних. Вейкбордисти, як і лижники, їдуть по водній поверхні слідом за катером, але попутно виконують різні акробатичні трюки, переважно запозичені з сноубордингу і серфінгу. Принципова відмінність вейкбордингу полягає в тому, що спортсмена постійно захоплює вперед непідконтрольна йому сила – і якось безглуздо не використовувати її на повну котушку.
Прототипом вейкборда став скерфер (пам’ятаєте снерфер, що передував сноуборду?) – Дві водні лижі, з’єднані в одну. Модернізація вейкборда привела до появи більш легкої і гнучкої дошки, на якій можна розганятися до 30-40 км / год (більше буде просто небезпечно) і злітати вгору на висоту до 6 метрів, відштовхуючись від води. Для створення більш високих і потужних хвиль професіонали прикріплюють до дошки додаткову вагу – на морському сленгу він називається баласт. Іноді у воді встановлюють кікер – міні-трамплін, також дозволяє збільшити амплітуду стрибка і виконати в польоті більше трюків.вейкбординг
Як і в інших видах спорту на дошках, самі ходові трюки – це прості стрибки і захвати. Однак вейкбординг може похвалитися великою різноманітністю: скажімо, ні на скейті, ні на сноуборді не можна виконати tantrum – стрибок, перпендикулярний напрямку руху. Це реально лише на воді. Крім того, додатковий інтерес криється в прийомах захоплення ручки троса, який тягнеться за катером – це приблизно дюжина зайвих елементів для будь-якого трюку.

Якщо ви і ваші друзі люблять екстремальний відпочинок то можете влаштувати їм якесь свято у вигляді уроків вейкбордингу. Для цього вам потрібно знайти компанію, яка організовує проведение праздников на найвищому рівні в будь-яких місцях відпочинку. Гарно влаштоване свято в поєднанні з екстремальним відпочинком надовго запам’ятається вам і вашим друзям.

Крім іншого, вейкбординг виявився одним з найбільш гармонійних видів спорту з точки зору фітнесу: він рівномірно розвиває практично всі групи м’язів; багато в чому тому в США вже 25% вейкбордистів – жінки. Таке співвідношення статей вплинуло на розширення лінійки продукції і стрімкий прогрес розробки аксесуарів – і, в цілому, затвердило вейкбординг в ролі самого швидко розвивається екстремального спорту.

Прокоментуй!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *